Este

Julkaisija marraskuu 25th, 2017 | tekijä Margit Ticklén

0

Chardonnay Nahi kohti MM:iä

FWB-yhdistyksen vuosikokouksessa Helsingissä jaettiin tänään ensimmäinen Hannes Tallqvistin palkinto. Tallqvist oli aikanaan perustamassa sekä FWB-yhdistyksen edeltäjää Hevosjalostusyhdistys lämminverisiitosta varten vuonna 1926. Palkinnon sai nyt vuoden paras Laatuarvostelukilpailuun…
Rekisteröidy tai kirjaudu sisään lukeaksesi loput artikkelista.

Tags: , , , ,


Tietoja kirjoittajasta

Kirjoittanut hevosalaan liittyviä lehtiartikkeleita vuodesta 2000. Toimittanut lisäksi MMM:n oppaan Tutustu suomenhevoseen sekä kirjat Suomenratsujen 40 vuotta ja Sinin henki, Emman tahto.Takaisin ylös ↑
 • Yhteistyössä

 • HippoSport

 • Team Sini Finland

 • Nnequestrian

 • Forsten-Pentti Stables

 • sti-aromaa

 • Ruosteen Dressage

 • Helasuo

 • KK Horses

 • Kilon talli

 • Stable Nova

 • Stall Solbacka